Naum Prifti, 86 Vjetori i Shkrimtarit
Comments:


Added: Aprit 15, 2018
Comments:
I dashur xhaxhi Naum,
Uroj te festosh edhe shume pervjetore te tjere!
Ti i ke mbushur vitet e tua me krijimtari.
Krijimtaria nuk njeh moshe, prandaj te uroj qe vitet qe vijne te jene te mbushur me vepra letrare!
Ti je nje role model per ne dhe njeriu qe frymezon brezat qe do te vijne!
Ne u ritem me veprat e tua, me Pyllin e Lirise, E pabesueshmja, Me pushke e me pene, Litari I zjarrte, Cikon dhe Benin, Zhani partizanin , Kush vdes ne kembe, Çezma e floririt etc, Vepra aq realiste qe i kane qendruar kohes, spese ti i ke qendruar besnik karakterit tend.
Shume Urime per ditlindjen tende!
Gezuar!


Added: April 11, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP addressComments:
I Dashur Zoti Naum,

Ju uroj nga zemra Gezuar Ditelindjen, me jete te gjate, shendet dhe krijimtari te vazhdueshme! Sot perfitoj nga rasti t'ju falenderoj jo vetem per oret e kendeshme qe kam kaluar duke lexuar krijimet tuaja po njekohesisht te falenderoj per kontributin tuaj te madh ne letersine e kombit.


Added: April 9, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP addressComments:
I Dashur zoti Naum,
Urojme ditelindjen tende , u befsh 120 Vjetç!
Zoti Ju bekofte me familje.
Zoti Ju bekofte me familje.
Perqafime, Alfons & Mirela Grishaj


Added: March 7, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP address
Comments:
Deari Naum.
Wishing you the happiest of birthdays with a year of health and happiness for the next 365 days.
Lots of hugs and kisses
Dolan , Dimitre Sinead & Andrena


Added: March 8, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP address
Comments:
I Dashur zoti Naum,
Gezuar Ditelindjen edhe 100 eshte urimi shqiptar qe tingellon edhe me embel ne Amerike. Perralla Pika e Ujit me mesoi mua qarkullimin e ujit kur isha femije . pastaj ia mesoi djalit. E jam i sigurt se do tua mesoje edhe shume brezave qe do vine. Danezet kane Andersenin ne te kemu ty perralltarin e tregimtarin tone te dashur e te shquar. Kam kenaqesi te lexoj here pas here shkrime e perkthime te tuat sepse ato tregojne se mendja dhe talenti yt nuk eshte prekur nga koha. Me dashuri, respekt e mirenjohje . bashkatdhetari juaj Gezuar Ditelindjen edhe 100 eshte urimi shqiptar qe tingellon edhe me embel ne Amerike. Perralla Pika e Ujit me mesoi mua qarkullimin e ujit kur isha femije . pastaj ia mesoi djalit. E jam i sigurt se do tua mesoje edhe shume brezave qe do vine. Danezet kane Andersenin ne te kemu ty perralltarin e tregimtarin tone te dashur e te shquar. Kam kenaqesi te lexoj here pas here shkrime e perkthime te tuat sepse ato tregojne se mendja dhe talenti yt nuk eshte prekur nga koha. Me dashuri, respekt e mirenjohje . bashkatdhetari juaj


Added: March 7, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP addressComments:
I dashun z. Naum,
Ju uroj për shumë mot Ditëlindjen, me shëndet e gëzime familjare! Me këtë rast gëzimi përshëndes edhe të gjithë familjarët tuej përzemërsisht


Added: March 7, 2018
Delete this entry Reply to entry View IP addressComments:
I dashur Gjyshka,

Edhe 100 te tjera ne kete pervjetor te arte!

Shume nga ne, ne raste ditelindjesh apo fundviti, tek pushojme per nje moment te mendojme per te shkuaren, shpesh e kemi te veshtire te perkufizojme nje-dy arritje per te cilat do te ishim krenare. Eshte krejt ndryshe per ju! Arritjet tuaja i perkasin te ardhmes. Ju arritet t'i mposhtni vitet me krijimtarine tuaj duke u bere zeri i disa gjeneratave jo vetem ne atdheun tone, por kudo ku jetojne shqiptaret sot.

Ne shohim tek ju mendimtarin e urte qe nuk njeh kohe, rilindasin e shekullit XXI, punetorin e palodhur te ceshtjes shqiptare.

Ju uroj nga zemra shendet e jete te gjate, dhe krijimtari pafund!

Sokol


Added: March 22, 2017
Delete this entry Reply to entry View IP addressComments:


Added: March 17, 2017
Delete this entry Reply to entry View IP address
Comments:
Gezuar ditelindjen dhe te uroj edhe 100 vite te tjera, me Shendet, I Gezuar, optimist, hazmor e plot batuta.

Me Canen gjithmone e kujtojme kohen kur gjithe hare ia merrnim se bashku këngëve kolonjare dhe serenatave korcare. Ishim vertet nje grup per tu pasur zili, pasi syte dhe shpirti na ndrinin.

Veren e kaluar shkuam edhe ne Rehove, bashke me Juliken, pasi kishe deshire te shikoje shtepine ku je rritur nepermjet Julikes. Vendasit ishin shume mikprites.

Te pershendesim dhe perqafojme Esma dhe Cania.


Added: March 8, 2017
Delete this entry Reply to entry View IP address